1. Nikam nemusíte chodit. Sice ani nemůžete kvůli vládnímu nařízení, ale vaše náročné dítě ty změny prostředí pravděpodobně nesnáší jako káva dekofeinizaci a nejradši chce být stejně jen s vámi.
  2. Neutečou vám žádné vánoční večírky, vánoční trhy, rozsvěcení stromečku, společný Mikuláš, nic. Vaše dítě bude jedině rádo a vy si ušetříte tak kilometr nervů (včetně toho půlkilometru během oblékání+svékání). Gratuluju! Už tady by mohl seznam klidně skončit.
  3. Ušetříte. Protože vaše náročné dítě si s hračkama stejně nehraje. Tak se zbytečně nenamáhejte a schovejte si to na úplatky do pubertálního věku.
  4. Pokud máte dítě nejedlíka, tak pravděpodobně hooodně ušetříte i na jídle. (O to víc lahůdek dopřejte sobě, ano?;)
  5. Vyspíte se, protože viz bod 1. Teda aspoň vám to přeju. Ale známe náročné děti, že… Každopádně se ale můžete celý den ploužit v pyžamu (máte doufám nějaké hezké!), tentokrát bez výčitek, protože stejně nikam mezi lidi nemůžete. A v lese aspoň nevydýcháte kyslík.
  6. Můžete civět na pohádky s kopýtkama nahoru a soustředit se chvíli na něco jinýho.
  7. Můžete si koupit přes internet něco, co jste vždycky chtěli (spíše chtěly;)), nikomu to neříct, zabalit si to pod stromeček a pak, až to v kouzelný okamžik rozbalíte – Ježíšek existuje! Nemáte zač, užijte si to.
  8. Můžete vymyslet vaší novou vánoční tradici. Třeba vypít celé Baileys za jeden večer, a/nebo záměrně si nevzít spodní prádlo. (Jo, hodí se to na Vánoce!)
  9. Pokud jste vyčerpaná máma, tak si bez ostychu nasmlouvejte masáže, pedikůry, kadeřnictví, šperky z Fleru a pak budoir focení pro vás (kdy jindy?!), protože tím pomůžete nejen sobě, ale i české ekonomice.
  10. Když bude nejhůř, věřte, že už brzo přijde doba, kdy bude mít vaše dítě druhý zuby. Chci tím říct – vše bude jinak. Pak už sice bod č. 1, 2, 3 a 4 platit nebudou, ale neva, každá mince má dvě strany. Tak s úsměvem vstříc (nejen) veselému adventu.